НТБ КНУТД
https://forum.biblio.co.ua/

Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи
https://forum.biblio.co.ua/viewtopic.php?f=20&t=13
Страница 1 из 1

Автор:  admin [ 17 янв 2011, 21:22 ]
Заголовок сообщения:  Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи

І. Загальна частина

1.1 Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи (далі – Норми) призначені для визначення штатної кількості працівників бібліотек, планування роботи, видачі нормованих завдань національних і державних бібліотек, які відносяться до сфери управління Міністерства культури і туризму України і рекомендовані для застосування у публічних бібліотеках сфери впливу Міністерства культури і туризму України.
1.2. В основу розробки Норм покладено статистичні дані, результати хронометражних та моментних спостережень, проведених у ході апробації в національних, державних, обласних універсальних наукових бібліотеках, в обласних бібліотеках для дітей та в обласних бібліотеках для юнацтва. Назви процесів, операцій у Нормах застосовані відповідно до державних стандартів та міждержавних стандартів, ратифікованих Україною.
1.3. Норми встановлено на такі напрями діяльності бібліотеки:
– поповнення бібліотечного фонду;
– бібліотечна обробка та каталогізування документів;
– організація бібліотечного фонду;
– надання послуг користувачам;
– надання довідково-бібліографічних послуг;
– наукова;
– реклама бібліотеки та бібліотечних послуг;
– редакційно-видавнича;
– робота з організації праці та управління.
1.4. У Нормах враховано час на підготовчо-заключні роботи, який становить 10% від оперативного часу. В окремих випадках до Норм застосовуються підвищувальні коефіцієнти та особливості роботи в автоматизованому режимі.
1.5. На роботи з розробки програм, методик, методико-бібліографічних посібників за одиницю вимірювання прийнято один документ або один авторський аркуш. Норми встановлено у годинах, хвилинах, секундах на одну одиницю вимірювання.
1.6. Бібліотекам надається право розробляти та впроваджувати в установленому порядку власні норми часу, якщо вони відповідають більш високій продуктивності праці, або зміст технологічного процесу має підвищену складність та більшу деталізацію, визначені цими Типовими нормами.

Вложения:
Комментарий к файлу: Типові норми часу
Tupovi_normu_chasu.rar [98.48 КБ]
Скачиваний: 741

Страница 1 из 1 Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/